Denizli Medyum Hizmetleri – Medyum Bilal Hoca
leddun-ilmi-ayet

Hadim ve cin padişahları nitelikleri

Hadim ve cin padişahları nitelikleri
Bu haber 30 Nisan 2017 - 6:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bismillahirrahmanirrahim
Arkadaşlar çok aşırı derecede bir hadim ve cin merakı var ve herkes bir şeyler söylüyor belki artık bu merak gider ümidiyle haddimi aşarak kısa ve öz bunlardan bahsedeceğim. belki bunları cevaplayacak çok insan var ama ilmi ledünden nasip alanların edebe dikkat etmesi gerekiyor.sizde o insanları zordurumda bırakmayın. sorularınızı Cevaplayıp ta mevzunun yine diğer yazılarda olduğu gibi uzamasını istemiyorum. Konumuz hadim olduğu için sadece onu izah edeceğim detaya girmeyeceğim mesela günler, günlerin esmaları, harflari, melekleri vs. sadece hadim.
evet arkadaşlar her esmanın hem ulvi hemde sufli vazifelileri vardır aynı şekilde cinlerden de vazifeliler vardır. Havas alimleri eserlerin de bunları özellikle izah etmediklerinden hepsine hadim diyip bir genelleme yapmadıklarından dolayı, ki etmemeleri normaldir çünkü adı üstünde havas ilmi havas makamında olan elbet anlayacaktır hadim ifadesini kitaplarda okuyanlar zannederler ki hadim denince gelenler melek olanlardır veya bütün vazifeliler melektir. oysa öyle değildir. Hizmetli genel olarak o esmanın vazifelilerinin tamamına verilen addır. Veya bazı insanlarında zannettiği gibi hadimler kesinlikle gelmez gelenler cinlerdir. İfadelerinin orta noktası şudur. nefs mutmainneye ulaşana kadar esmanın gelen hadimi sufli alemdendir ama ulvi alemdeki o esmanın hadimine bağlıdır otamatikman ikiside o esmanın hadimi konumundadır. kişi zanneder ki o gelen vazifeli ulvi olandır melektir. oysa sufli olan vazifelisi gelmiştir.neden mutmainne olana kadar çünkü mutmainne oluncaya kadar kişide nefsin pis hasletleri,öfke,gazap,şehvet,şirk vs. hasletler insani ruha galiptir.tabi ve hayvani ruh devrededir ve hakka ulaşmaya engeldir. (Tin suresinde ahseni takvim ifadesi insanın daha çok insani ruhuna hitaptır.) Neyse zaten şeytanda bu noktaya kadar kişiye iğva verebilir.ayette: Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.
Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir. Nahl 99-100

ne zaman ki şahıs bu şeytani hasletleri bir mürşidin eğitiminde sıkı bir nefis disiplini ile temizler ve bu hasletlerden kurtulursa o zaman fecr suresinin son ayetleri tecelli eder ayette: ey mutmain olmuş nefs sen rabbından razı rabbında senden razı olarak rabbına dön Salih kullarımın arasına gir cennete gir. Bu makamdan sonra mutmainne, radiye ve mardiyye makamlarına ulaşmış şahıslar ancak onları hakkıyla bilir ve alemi ervah ceberut melekutun sırları ve incelikleri bunlara açılır. İşte gerçek melek olan hadimler bu vasıftakilere gelir bu vasfı taşımayan hiç kimse melek olan hadimleri boşuna beklemesin. Bu noktanın altında gelenler sufli olan vazifelilerdir hadimlerdir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA