Burçların En Gıcık Yönleri

Koç: Bir koç tek yaratıldığına inanır, her şeyi doğru bildiğine ve yaptığına inanır. Karşısındaki ne yaparsa koç burcu da kendi bildiğini yapar ve her zaman kendini haklı çıkarır. Başkalarının hayatlarına saygısı yoktur, varsa yoksa kendi bildiğidir.

Boğa: Kendisine sorulmadan hareket edilmesi ve iş yapılması boğayı çok sinir eder. Aşırı inatçıdır, uyuma dersin sabaha kadar oturur. Sürekli “ben demiştim” der, hâlbuki bu sözü iç sevmez, ama insanlar ona sormadan hareket eder ve bu sözü duyarlar. Huyuna gidilirse melek gibi olurlar, huyuna gidilmezse insanın hayatını cehenneme çeviri. Zaman zaman güçsüz düşse bile hayallerinden vazgeçmez ve her şeyi yapar.

İkizler: Kızdırıldığı zaman karşısındakini parçalayacak duruma gelir. Aşkta tutkuludur, ancak sevmediği kişiyi sürekli aldatır, ondan ayrılmaz. Kalbinin ritminden başka hiç bir şeye kulak asmaz, kimseyi dinlemez.

Yengeç: Çok zor beğenirler. Acıya aşırı meyilli olurlar, aşırı sabırlı olmaları insanları çıldırtacak kadardır. Alışkanlıklarına gereğinden fazla bağlıdır. Alışık olduğu şeyleri sevmese bile yıllarca hatta ölene kadar devam ettirme kapasitesine sahiptir.

Aslan: Zor bir burçtur, zor olanı sever. Aslan burcu insanı herkese hak ettiğini verme görevinin kendinde olduğunu sanır. Kendini mükemmel görür, lider olma ruhundadır. Kendisini mükemmel görür, aksini düşünenlere tahammül edemez, kendince hadlerini bildirir. Aşırı gururu insan kaybetmekten çok daha önemlidir.

Başak: Gereğinden fazla işleri kendine yük eder ve sonra devamlı şikâyet eder. Katlanması zor olacak kadar titizlik hastalığı vardır. Kendi kendine sorunlar üretir, sonrada işin içinden çıkamaz.

Terazi: İlişkisiz duramaz ve bu duygularını tatmin etmek için insan kullanmaktan çekinmezler. Aklı havada davranışları, canı sıkkın olduğunda tüm ortamı bozması çevresindekileri gıcık edebilir.

Akrep: Kendilerini sürekli haklı görürler, etraftakileri kendi düşüncelerine çekmeye çalışırlar. Hatalarını asla kabul etmezler, bu durumu da kabul etmezler. Meraklarını gidermek için sürekli insanların hayatına karışırlar, buda insanları sinir eder.

Yay: Aşırı iyimserliği, insanları çıldırtır, çünkü hayat o kadar tozpembe değildir. Aşırı dağınık olmaları, aynı evde yaşayanları sinir eder. Kendilerine ait fikirleri yoktur, sürekli başkalarını taklit ederler. Vurdumduymazdır, kendi güvenliğini garantiye aldı ise dünya yansa umurunda olmaz.

Oğlak: Yaşadığı her şeyden kendini sorumlu tutar ve kendinden geçercesine sorunlarla uğraşır. Bu durum çevresindekileri oldukça rahatsız eder. her şeyi kontrol ederek mükemmele çevirebileceklerini sanırlar.

Kova: Özgürlükleri, ekmek, su kadar önemlidir ve özgürlüğü uğruna ailelerini bile feda ederler. Uzak ve ruhsal açıdan ulaşılmazı oynar, kimseyle iletişim kurmak istemez. Birden ortadan kaybolur, sonra geri gelir.

Balık: İş veya ilişkilerinde kurban edilecek kadar saftır. Uysal görünümünün altında başka kişilikler yatar. Sürekli kararsız oluşu beraber yaşadığı kişileri çıldırtır.

Leave a Response